Wobenzym - recenzie, skúsenosti, dávkovanie a cena


Systémová enzýmoterapia je aktuálne veľmi populárnou súčasťou modernej medicíny s preukázanými a vedecky podloženými výsledkami. Využíva pozitívne pôsobenie cielene zostavených zmesí enzýmov na niektoré procesy v organizme. Jedným z nesporne najpopulárnejších prípravkov tohto druhu je Wobenzym.

Ak ako pacient nemáte s týmto voľne dostupným liekom nijaké skúsenosti, prečítajte si našu recenziu. Okrem základných informácií o Wobenzyme sme pre vás zosumarizovali aj naše postrehy, hodnotenia a recenzie užívateľov.

Wobenzym skúsenosti a dávkovanie

v cene od 7,4 - 96€

Čo je Wobenzym a aké sú jeho účinky

Wobenzym je prezentovaný ako liek proti opuchom, zápalom a poruchám imunity. Tvoria ho enzýmy zostavené tak, aby tlmili chorobné prejavy v organizme, posilňovali jeho obranyschopnosť a do istejmiery aj rozpúšťali krvné zrazeniny.

Je ho možno kúpiť vo forme drobných oranžovočervených tabliet, ktoré sú gastrorezistentné. Znamená to, že sa nerozpúšťajú v žalúdku, ale až v tenkom čreve.

Odporúča sa na urýchlenie rekonvalescencie po úrazoch, operáciách, pri sezónnych oslabeniach imunity a ako alternatívna liečba pri lymfedémoch (opuchoch spôsobených poruchou odtoku lymfy) a pri fibrocystickej mastopatii (ochorenie prsníkov charakteristické tvorbou dutín a väziva).

Ako podporná liečba sa Wobenzym využíva najmä po miniinvazívnych operáciách kĺbov, v stomatochirurgii a po nosno-krčno- ušných zákrokoch. Vhodný je aj pri zápaloch povrchových žíl, potrombotickom syndróme dolných končatín, reumatoidnej artritíde, reumatizme, pokročilých
štádiách artrózy a pri mnohopočetnej mozgomiešnej skleróze.

Podávanie Wobrenzymu je vhodné aj súčasne s antibiotikami pri chronických a opakujúcich sa zápaloch najmä v oblasti nosa, uší, krku, horných a dolných dýchacích ciest, močového a pohlavného ústrojenstva, tráviacej trubice či kože.

Zloženie

Ako sme spomínali vyššie, Wobenzym je prípravok systémovej enzýmoterapie. Znamená to, že ho tvorí zmes enzýmov rastlinného a živočíšneho pôvodu, ktoré pôsobia proti zápalom v celom tele tak, že zaisťujú rovnováhu a správne fungovanie imunitného systému. Konkrétne Wobenzym obsahuje:

Pankreatín - zmes enzýmov produkovaných pankreasom, ktorá štiepi bielkoviny, cukry a tuky. Tvorí ho hlavne lipáza, amyláza a proteáza. Je dôležitý pre správne fungovanie tráviaceho traktu a imunitného systému.

Trypsín/Chymotripsín - tráviaci enzým, ktorý štiepi bielkoviny obsiahnuté v potrave. Má antioxidačné a protirakovinové účinky, zlepšuje trávenie, pôsobí protizápalovo a posilňuje imunitu.

Bromelain - proteolytický enzým extrahovaný z ananásových stoniek. Pomáha pri zápalových procesoch, hojení opuchov a hematómov. Znižuje pravdepodobnosť výskytu krvných zrazenín.

Papain - proteolytický enzým extrahovaný z papajovníka. Priaznivo pôsobí na tráviaci trakt, znižuje pravdepodobnosť vzniku krvných zrazenín a urýchľuje liečbu zápalov. Veľmi priaznivo pôsobí pri terapii vredov a ekzémov, eliminuje vedľajšie účinky chemoterapie.

Trihydrát rutosidu - účinná látka s antioxidačnými účinkami, schopnosťou zmierňovať opuch a zvyšovať funkčnosť ciev.

Dávkovanie Wobenzymu

Wobenzym dákovanie

Dávkovanie Wobenzymu sa odvíja od zdravotného stavu pacienta.

Spravidla sa začína pomerne vysokou dávkou, ktorá sa postupne so zlepšujúcim sa stavom znižuje až na udržiavaciu úroveň.

 • V prvých fázach terapie sa užíva 5-10 tabliet trikrát denne. Udržiavaciu liečbu predstavuje 9 tabliet rozdelených do troch denných dávok.
 • Pri poúrazových stavoch sa začína dávkou 3x10 tabliet denne a na udržiavaciu úroveň sa prechádza približne po týždni. Pacient ďalej užíva 3x3 tablety denne až do úplného vymiznutia príznakov.
 • Pri pooperačných stavoch sa rovnako začína dávkou 3x10 tabliet denne, približne po týždni sa prechádza na dávku 3x5 tabliet denne a v ďalšej fáze až do úplného uzdravenia sa užívajú 3x3 tablety.
 • Opuchy spôsobené poruchou odtoku lymfy si vyžadujú dlhodobú emzýmoterapiu. Začína cca 20-timi tabletami denne rozdelenými do dvoch – troch dávok. V tomto množstve sa Wobenzym užíva približne 4-5 týždňov. Následne sa prechádza na dávku 3x5 tabliet a 3x3 tablety po dobu aspoň 8 týždňov.
 • Pri fibrocystickej mastopatii sa užíva 2x10 tabliet denne po dobu šiestich týždňov.
 • Potrombotický syndróm dolných končatín si vyžaduje užívanie 3x10 tabliet denne v úvodnej fáze terapie. Dávka sa postupne znižuje na 3x5 tabliet a 3x3 tablety denne. Terapia trvá celkovo cca 6 týždňov.
 • Pri zápale povrchových žíl sa podporná liečba začína dávkou 3x7 tabliet denne, z ktorej sa prechádza na 3x5 tabliet. Terapia trvá približne 2-3 týždne.
 • Reumatoidná artritída si vyžaduje dlhodobú podpornú enzýmoterapiu v trvaní približne 5-6 mesiacov. Užíva sa 3x5 tabliet denne. Reumatizmus si vyžaduje rovnakú dávku v trvaní 3-4 týždne.
 • Pri artróze sa užíva 6 tabliet trikrát denne po dobu približne 6 týždňov.
 • Mnohopočetná mozgomiešna skleróza si vyžaduje užívanie 3x10 tabliet denne po dobu dvoch týždňov. Následne sa prechádza na dlhodobú udržiavaciu dávku 3x3 tablety denne.
 • Pri akútnych zápaloch sa užíva po 10 tabliet trikrát denne po dobu dvoch týždňov. Pri chronických a opakujúcich sa zápaloch sa užíva 3x5 tabliet denne cca 4 týždne.
 • Dávkovanie je odlišné u detí, kde sa počíta v závislosti od hmotnosti. Na každých 6 kg telesnej hmotnosti sa užíva jedna tableta Wobenzymu.

Upozornenie: O dávkovaní Wobenzymu a jeho užívaní sa vždy poraďte so svojím lekárom alebo lekárnikom.  

Pre koho Wobenzym nie je vhodný

Wobenzym, samozrejme, nie je vhodný pre osoby s alergiou alebo s precitlivenosťou na niektorú z jeho zložiek. Liek obsahuje laktózu i farbivá, ktoré môžu u niektorých ľudí vyvolať alergickú reakciu. Tiež nie je vhodný pre pacientov so zvýšenou krvácavosťou. Užívanie tehotnými a dojčiacimi ženami doteraz nebolo klinicky testované.

Môže sa užívať súčasne s antibiotikami a podporuje ich účinnosť. Liek je vhodný aj pre deti, dávkovanie však musí byť vhodným spôsobom upravené.

Varianty balenia a ich cena

Vedľajšie účinky

Wobenzym sa spravidla veľmi dobre znáša a nežiaduce účinky sú skôr ojedinelé a nezávažné. Pri užívaní vyšších dávok lieku boli zriedkavo pozorované zažívacie ťažkosti ako nadúvanie, nevoľnosti a zmeny stolice. Možno im zamedziť rozdelením odporúčaného denného množstva tabletiek do viacerých dávok.

U ľudí alergických na niektorú zložku lieku sa môže rozvinúť alergická reakcia. Spravidla ustúpi po vysadení Wobenzymu. Začiatok užívania Wobenzymu môže viesť k paradoxnému zhoršeniu príznakov prebiehajúceho ochorenia. Prípravok sa napriek tomu neodporúča vysadiť. Vhodné je znížiť dávkovanie.


Skúsenosti a recenzie užívateľov


„Wobenzym som si objednala na odporúčanie lekára po komplikovanej zlomenine. Po vlastnej pozitívnej skúsenosti som ho teraz kúpila aj pre manžela, ktorý sa zotavuje po operácii chrbtice. Wobenzym naozaj urýchľuje hojenie rán, pri jeho užívaní viditeľne ustupuje opuch a ja som mala aj pocit úľavy od bolesti.“

„Wobenzym užívam kvôli zníženej imunite. Mával som problémy s opakujúcimi sa zápalmi dýchacích ciest, nádchami, bolesťami hrdla. Okrem toho mám už dlhší čas ťažkosti s kolenom. Moja obvodná lekárka mi odporučila Wobenzym. Nechcelo sa mi do toho kvôli vyššej cene, ale nakoniec som sa manželkou nechal prehovoriť a dnes som spokojný. Nielenže sa celkovo cítim lepšie, bývam menej chorý, ale dokonca som pocítil aj úľavu v kolene. Nie je to ešte celkom ono, ale Wobenzym ešte stále užívam.“

„Wobenzym som kúpila mame kvôli problémom s kĺbmi. Myslím si, že ak od neho ľudia neočakávajú zázraky na počkanie, môžu byť len spokojní. Mama trpí bolesťami celé roky a tak sme ani nepočítali s úplným ústupom problémov. Začala s najvyššou dávkou a ako jej problémy ustupujú, dávkovanie postupne znižujeme. Odporučili nám to tak v lekárni. Mama je zatiaľ nadmieru spokojná. Vyskúšala už viac prípravkov, ale Wobenzym zatiaľ obstál najlepšie. Môžem ho len odporúčať.“

„Wobenzym som užívala po komplikovanom zápale oka na odporúčanie lekárky. Veľmi mi pomohol a môžem ho iba odporúčať. Odvtedy som ho kúpila aj synovi pri zápale ďasien.“

Hodnotenie užívateľov na heureka.sk

hodnotenie Wobenzym

Hodnotenie užívateľov na pilulka.sk

hodnotenie užívateľov Wobenzymu

Náš názor na Wobenzym

liek Wobenzym balenie

Wobenzym obsahuje vhodne zostavenú zmes enzýmov so schopnosťou podporiť imunitu, hojenie zápalov a opuchov. Jeho prednosťou je účinnosť podložená pozitívnymi hodnoteniami užívateľov, obľúbenosťou v odbornej i laickej verejnosti a stabilným postavením na trhu.

Wobenzym je bezpochyby najpopulárnejším prípravkom svojho druhu. Pre užívanie Wobenzymu hovorí aj ojedinelý výskyt vedľajších účinkov, ktoré sa navyše objavujú len v nezávažnej forme.

Liek je bezpečný a účinný pre veľmi široké spektrum užívateľov.

Nevýhodou Wobenzymu je jeho vyššia cena. Niektorí pacienti sa sťažujú na vysoké množstvo tabletiek, ktoré musia užiť predovšetkým v prvých fázach terapie.

Pre jeho kvality, účinky a veľkú spokojnosť užívateľov však môžeme Wobenzym určite odporučiť.

Výhody

 • smile-o
  účinnosť pri širokom spektre zdravotných ťažkostí
 • smile-o
  urýchľuje ústup opuchov
 • smile-o
  pomáha pri liečbe zápalov
 • smile-o
  posilňuje imunitu
 • smile-o
  jeho užívanie je bezpečné
 • smile-o
  pozitívne hodnotenia užívateľov

Nevýhody

 • frown-o
  vyššia cena
 • frown-o
  potreba užívať vysoké denné dávky

Naše hodnotenie

NÁŠ TIP!


Odporúčame nakupovať len u overených predajcov

pilulka.sk logo
drmax.sk logo
lieky24.sk logo
prezdravie logo
Wobenzym
5 (100%) 8 x