Najlepšie kuchynské roboty 2018


Kuchynský robot urobí varenie pohodlnejšie a efektívnejšie. Miesi, krája, seká, šľahá a melie za vás, čím týždenne dokážete ušetriť až hodinu času v kuchyni a venovať sa príjemnejším aktivitám.


Recenzie kuchynských robotov

Požiadavky gazdiniek na funkcie robotov sú rôzne, preto je na trhu množstvo modelov, v ktorých je náročné sa orientovať. Vybrali sme 5 kuchynských robotov, porovnali ich parametre a funkcie a výsledok zhrnuli do tejto recenzie. 

Vyberte si kuchynský robot podľa značky:

príkon 1200 W objem misy 5,5 l 8 rýchlostí mlynček na obilniny

Kuchynský robot ETA Gratus Vital 0028 90091

Na testovanie robota Gratus Vital sme sa tešili, pretože má spomedzi všetkých modelov najsilnejší výkon a najobjemnejšiu misu. Musíme priznať, že rozdiel cítiť, preto sa najviac hodí do rodín, ktoré ho poriadne vyťažia a využijú naplno jeho potenciál.

Ako už názov robota naznačuje, jeho funkcie ocenia najmä milovníci zdravého životného štýlu, pre ktorých si český výrobca ETA pripravil niekoľko špecialít. Vďaka špeciálnemu mlynčeku na obilniny, strukoviny, či kukuricu, si doma dokážete pripraviť klasickú aj bezlepkovú múku.

Okrem toho, je súčasťou balenia aj mixér na osviežujúce smoothie, ktoré si môžete zobrať so sebou v dvoch športových fľašiach. Fľaše sú vhodné aj do auta a navyše je k nim termo obal.

Keď sme otvorili balenie, milo nás prekvapilo príslušenstvo, vrátane mlynčeka na mäso, citrusovača, lisu na ovocie a mlynčeka na mak, ktoré je pri iných robotoch potrebné dokúpiť zvlášť.

Robot je kvalitne spracovaný, jeho kovové telo je odolné a zaručuje dlhú životnosť, motor je chránený poistkou proti preťaženiu a bezpečnosť práce zaisťuje poistka proti zapnutiu v parkovacej polohe.

Páči sa nám

 • smile-o
  celokovové kvalitné prevedenie
 • smile-o
  nadštandardné príslušenstvo, ktoré je v základnom balení
 • smile-o
  vhodné pre celiatikov
 • smile-o
  silný výkon a veľká misa, na spracovanie veľkého množstva surovín
 • smile-o
  predĺžená 10-ročná záruka výrobcu na motor 

Nepáči sa nám

 • frown-o
  drahší model, ktorý však nahradí niekoľko spotrebičov a investíciu rýchlo vykompenzuje

Naše hodnotenie

Orientačná cena

609€

TOP model

príkon 600 W objem misy 3,9 litra planetárny systém miešania • 4 rýchlosti

Kuchynský robot Bosch MUM 4880

Ďalší model značky Bosch v našej recenzii je dobrou voľbou pre tých, ktorí ešte nevlastnili robota a nechcú hneď investovať veľké sumy peňazí. Vďaka modelu MUM4880 za rozumnú cenu objavíte všetky dôležité funkcie, ktoré za vás zvládne v kuchyni.

Misa z nehrdzavejúcej ocele má objem 3,9 litra, môžete ju zakryť priehľadným krytom a pridávať suroviny cez otvor. Miesič cesta vymiesi 2,7 kilové cesto, ktoré bohate postačí na pečenie pre celú rodinu.

Aj keď má robot nižší príkon v porovnaní s ďalšími robotmi v našej recenzii, nemusíte sa obávať, že jeho bohaté príslušenstvo nebude dostatočne využité.

V základnom balení nájdete okrem štandardu ako hnetací hák, metly na šľahanie a miešanie, krájača, strúhadlá, aj ďalšie príslušenstvo, ktoré si pri iných robotoch budete musieť prikúpiť. Užitočný môže byť mlynček na mäso, plastový mixér alebo lis na citrusy.

Páči sa nám

 • smile-o
  bohaté príslušenstvo v základnom balení
 • smile-o
  veľmi dobrý pomer kvality a ceny
 • smile-o
  tichý chod

Nepáči sa nám

 • frown-o
  plastové telo
 • frown-o
  chýba pulzný spínač a plynulá regulácia rýchlosti

Naše hodnotenie

Orientačná cena

  129€

príkon 900 W • objem misy 4,6 l planetárny systém miešania 6 rýchlostí

Kuchynský robot Tefal QB 505 G

Aj keď príkon kuchynského robota Tefal patrí v našej recenzii medzi priemer, stále ide o výkonného pomocníka, ktorý za vás mieša, šľahá, hnetá, odšťavuje a melie.

So svojím výkonom a príslušenstvom dokáže bez problémov splniť očakávania 4-člennej rodiny, ktorá často varí alebo pečie. S mlynčekom na mäso urýchlite prípravu obeda, hnetací hák zasa vďaka planetárnemu systému miešania pripraví cesto na sladký dezert.

Robot má pulzný spínač aj plynulú reguláciu rýchlostí, aby boli suroviny pripravené presne podľa vašich predstáv. V porovnaní s ostatnými robotmi má väčšie rozmery, čo je najmä pre ženy nepraktické.

Páči sa nám

 • smile-o
  6 rýchlostných stupňov s plynulou reguláciou
 • smile-o
  variabilita vďaka bohatému príslušenstvu
 • smile-o
  kuchárska kniha v balení

Nepáči sa nám

 • frown-o
  väčšie rozmery

Naše hodnotenie

Orientačná cena

 220€

príkon 1000 W • objem misy 3,9 l • planetárny systém miešania • 7 rýchlostí 

Kuchynský robot Bosch MUM 58720

Kuchynský robot značky Bosch sa bude hodiť predovšetkým gazdinkám, ktoré rady pečú a varia. Aj keď by si motor poradil so surovinami vo väčšej mise, aj v tej aktuálnej s objemom 3,9 litra dokáže vymiesiť až 2,7 kg piškótového cesta alebo 1,8 kg kysnutého.

Súčasťou balenia je okrem šľahacej a miešacej metly, hnetacieho háku aj plastový mixér a 3 strúhadlá, ktoré postrúhajú najemno ovocie, zeleninu, orechy alebo syr.

Páči sa nám 7 rýchlostných stupňov a pulzný spínač, ktorý robot má. Robot je vybavený funkciou Easy Arm Lift, ktorá sa ovláda stlačením tlačidla a pomáha pri zdvíhaní ramena.

Robot má poistku proti preťaženiu a opätovnému zapnutiu, aby bola práca bezpečná. Výrobca Bosch tiež garantuje, že všetky plastové časti sú netoxické bez obsahu BPA.

Páči sa nám

 • smile-o
  7 rýchlostných stupňov
 • smile-o
  Easy Arm Lift technológia, ktorá uľahčuje výmenu hákov
 • smile-o
  taška na príslušenstvo
 • smile-o
  bezpečnostné prvky (poistka proti preťaženiu a opätovnému zapnutiu)

Nepáči sa nám

 • frown-o
  chýba plynulé ovládanie rýchlostí
 • frown-o
  hodila by sa misa s väčším objemom

Naše hodnotenie

Orientačná cena

  229€

príkon 650 W • objem misy 2,1 l • centrálny systém miešania • 2 rýchlosti

Kuchynský robot Philips HR 7628

Kuchynský robot Philips vám pomôže najmä pri varení. Nádoba je na prípravu cesta príliš malá. Na pečenie koláča zvyčajnej veľkosti sme museli cesto pripravovať na 2-krát. Čas, ktorý má robot ušetriť sa ešte predĺžil. Výhodou je špeciálny disk na šľahanie smotany alebo vaječných bielkov.

Naopak, pri varení nás prekvapil kvalitou nasekania surovín vďaka špeciálnemu tvaru nožov a technológii Power Chop. Poradil si aj s tvrdšími surovinami ako mrkva či orechy.

Mixér s objemom 1,75 litra, ktorý je súčasťou balenia, sa vám bude hodiť na prípravu ovocných smoothie alebo studených polievok. Jeho otvor na suroviny je dosť široký, preto si nemusíte robiť starosti s krájaním na malé kúsky.

Ak máte radi domáce hranolčeky, kuchynský robot Philips obsahuje kotúčové nástavce, s ktorými ich s presnosťou nakrájate.

Model od Philips bol najlacnejším robotom v teste.

Páči sa nám

 • smile-o
  bohaté príslušenstvo
 • smile-o
  dobrý pomer ceny a kvality
 • smile-o
  pulzný spínač

Nepáči sa nám

 • frown-o
  na pečenie nedokáže pripraviť naraz dostatok cesta
 • frown-o
  plastové telo aj príslušenstvo
 • frown-o
  centrálny systém miešania niekedy nepremieša dobre suroviny

Naše hodnotenie

Orientačná cena

   65€


Najdôležitejšie vlastnosti kvalitného kuchynského robota

Pred výberom kuchynského robota by ste si mali premyslieť, aké funkcie najčastejšie v kuchyni vykonávate a radi by ste ich delegovali na robota. Nie je to iba ďalší spotrebič na kuchynskej linke, práve naopak. Jeden robot svojimi funkciami dokáže nahradiť niekoľko spotrebičov.

Príkon

Kľúčová vlastnosť, ktorá zodpovedá sile robota. Ak ho budete využívať často a spracovávať veľké množstvo surovín, určite siahnite po modeloch s príkonom od 1000 W vyššie. Roboty s príkonom okolo 600 W sú vhodné na občasné používanie pre jednotlivcov alebo páry, ktoré varia v menšom množstve.

Funkcie a príslušenstvo

Jeden prístroj za vás dokáže šľahať, miesiť, mixovať, mlieť či strúhať. Tieto funkcie sú už v aktuálnych modeloch bežnou výbavou, no nie všetky roboty majú v základnej výbave špeciálne mlynčeky, lis alebo odšťavovač, preto ak tieto funkcie vyslovene hľadáte, oplatí sa porozhliadnuť po robotoch, ktoré ich majú už v základnej výbave. Iste, mlynčeky sa dajú dokúpiť aj neskôr, no radšej si prepočítajte, či príslušenstvo nenavýši cenu viac, než by ste zaplatili v základnej výbave.

Objem misy

Pre menšie rodiny postačí aj misa s objemom 3 – 4 litre. Pre väčšie rodiny alebo ak radi pečiete, siahnite po objemoch od 4 litrov vyššie, aby ste zvládli pripraviť cesto či zmiešať väčšie objemy surovín na jedenkrát.


Ktorý kuchynský robot odporúčame?

thumbs-o-up

Víťazom našej recenzie sa stal ETA Gratus Vital 0028 90091 pre svoju kombináciu silného výkonu, množstva funkcií, objemnej misy. Jeho cena je primeraná kvalite a variabilite činností, ktoré dokáže.

Ak ešte nemáte s kuchynskými robotmi skúsenosti a nechcete investovať veľa peňazí, odporúčame model Bosch MUM4880. Kvalitne spracovaný robot s bohatým príslušenstvom vám ukáže, čo kuchynský robot dokáže. 

Odporúčame nakupovať len u overených predajcov


tpd.sk
andreashop.sk
okay.sk
hej.sk
alza.sk logo
Ohodnoťte túto stránku:
[Hlasované: 5 Priemer: 5]